Заправка рису для суші: як заправляти рис для суші

2027

Суші — страва, у якій головними інгредієнтами є рис, сіль та сира риба.

Це їжа, якій понад 2 500 років. Згідно самої першої рецептури у суміші з риби та рису не було ніякої заправки. При змішуванні рису із сіллю та рибою, злак починав виділяти молочну кислоту, яка активувала процеси ферментації у сировині тваринного походження. Це робилося задля досягнення наступних ефектів:

  1. Консервація риби, яка б була б одночасно придатною для їжі та безпечною у плані попередження її псування.
  2. Можливість зберігати їжу протягом тривалого часу.
  3. Надання страві яскравого смакового відтінку.

Ферментація могла займати близько 5-7 днів, тому кулінари шукали, яким чином прискорити процес. Згодом виявилося, що рисовий оцет є тим самим прискорювачем.

Рисовий оцет як основа заправки для суші

 

Заправка для рису суші використовується в японській та китайській кухні близько 2 тисячоліть. Оскільки продукт виготовлявся в умовах повної відсутності будь-яких технічних засобів, рисова заправка для суші була привілейованим інгредієнтом і подавалася лише вельможам. Окрім самого оцту, до її складу входили сіль та цукор. Наразі рецептура залишається без змін, проте є різні варіанти пропорцій:

  • На 100 мл оцту 1 столова ложка цукру та 1 чайна солі.
  • На 1 л оцту 850 г цукру та 150 г солі.
  • 200 мл рисового оцту, 180 г цукрового піску та 50 г солі.

Чим більше цукру, тим більш м’якою за смаком стає заправка для суші. Кулінари-аматори в домашніх умовах мають змогу поекспериментувати з різною рецептурою та підібрати оптимальний варіант.

Заправка рису для суші на власній кухні

 

Є магазинні готові суміші, у складі яких містяться всі необхідні складові. Проте фани азійської кулінарії створюють її власноруч. Готується вона із рисового оцту, солі та цукру в той час, поки вариться рис. Для кращого змішування інгредієнтів рідину можна ледь підігріти. Якщо в заправці є осад із не розчинених кристалів, то вона ще не готова. Смак страви з доданням такої не до кінця приготованої заправки може розчарувати, оскільки японською скрупульозністю просочені навіть осучаснені рецепти національної кухні.

Як заправляти рис для суші

Заправка для рису суші має сіль, тому її не потрібно додавати при варінні злаку. Перед тим, як заправляти рис, потрібно витримати його у тарі ще хвилин 10, а потім вже змішувати. Пропорції:

  • 1 л готового злаку, 200 мл рідини.
  • 2 кг готового рису та 250 г рідини.

Змішувати потрібно акуратно, щоб зерно залишилося цілим, а заправка рівномірно розподілилася по суміші. У першому варіанті рис отримується більш насичений, а в другому — м’якіший за смаком. У гарно приготованої суміші є 2 ознаки: вона не розсипається, проте і не липне до рук. Використання винного чи яблучного оцту — це суттєва зміна рецепту. Суші з додаванням таких інгредієнтів будуть значно відрізнятися від характерного смаку страви. Якщо вдома не має готової суміші чи рисового оцту, кращим варіантом стане відвідування ресторану суші у Львові, де вам приготують страву за всіма канонами японської національної кухні.

Понравилась статья? Сохрани себе и передай другу:

Не пропустите интересные новости в фотографиях: